11—13 лютого 2019 року відбулась найважливіша оптична подія України.

Конференція громадської організації «Всеукраїнська Асоціація Укроптика» та 44-та спеціалізована виставка «Міжнародна Індустрія Оптики» знову зібрали оптиків та офтальмологів з усієї України, щоб спілкуватися, обговорювати новини та ділитися враженнями та досвідом.

Ділова програма виставки була дуже насиченою. У зручному залі на третьому поверсі, обладнаному усім необхідним для проведення конференцій та презентацій, один за одним проходили професійні навчальні заходи.

За традицією під час виставки було проведено чергову Конференцію ГО «Всеукраїнська Асоціація Укроптика» на тему «Бачити світ своїми очима». На Конференції також відбулося нагородження дипломами усіх учасників виставки, прийняття нових членів ГО «Укрпотика», а також громадське обговорення проекту настанов по оптометрії за участі Державного експертного центру МОЗ України та членів робочої групи.

Першим навчальним заходом став семінар «Особливості дитячої оптометрії», доповідачами якого були завідувач кафедри офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика та голова правління ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів і оптометристів України»,, д.мед.н., професор Риков Сергій Олександрович і дитячий офтальмолог Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр Мікрохірургії Ока» Алєєва Н.М.

ГО «Укроптика» також організувала та провела семінар на теми «Як підготуватися до перевірок ринкового нагляду оптикам, які реалізують вироби медичного призначення. Які документи треба мати, щоб легально працювати», «Що таке Технічний регламент для медичних виробів, чи підпадають під поняття медичні вироби оправи, окулярні лінзи, офтальмологічне та оптометричне обладнання. Що варто про це знати». Доповідачем семінару виступила Пазерська Тетяна Володимирівна, головний аудитор, технічний експерт Національного агентства з акредитації України, лектор УкрНДНЦ.

Не менш цікавим був і семінар на таку актуальну тему, як введення так званих «касових апаратів»: «Особливості, підстави та вимоги для застосування РРО під час здійснення господарської діяльності медичними виробами. Важливі аспекти стосовно правильності оприбуткування товарно-матеріальних цінностей, в тому числі й тих, на які відсутні документи на придбання або документи втрачені. Відповідальність за порушення вимог щодо застосування РРО. Нормативно-законодавча процедура реєстрації, введення в експлуатацію, опломбування РРО, тощо. Різноманітні нюанси та підстави ведення господарської діяльності, при яких виникає обов'язок застосування РРО».

Як завжди активними були виробники та постачальники контактних та окулярних лінз. Відвідувачі виставки змогли прослухати презентації представництв Alcon та Bausch+Lomb, Cooper Vision та Hoya, а також нової сучасної лабораторії «Ленті Про». Лікарів дуже зацікавили доповіді «Ведення аномалій рефракції в залежності від різних станів порушення акомодації» (Харченко Л.Б.), «Помилки контактолога: як їх уникнути. Розвиток практики з одноденними лінзами» (Самойлюк Т.Ф., Тімофєєв В.Г.).

Чекаємо Вас на V Всекураїнській Конференції з 06 по 08 листопада 2019 року!