Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі

12/12/2018
автор ГО УКРОПТИКА

23 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

10 грудня 2018 року, закон був підписаний президентом України.

Даним законом були внесені зміни до декількох законів, в тому числі до Податкового кодексу України (до пункту 296.10. статті 296), Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» (до статті 2 та статті 9) та до Закону України «Про захист прав споживачів» (до статті 1 та статті 8).

Що ж зміниться на ринку медичних виробів з прийняттям цього закону?

Відповідно до норм нового закону з 01 січня 2019 року усі лікарські засоби та медичні вироби, що введені в обіг на ринку України дозволено буде реалізовувати за готівку чи за допомогою платіжних карт лише з використанням РРО, в тому числі суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Тобто усі суб’єкти господарювання, що реалізують зазначені вище види товару, зобов’язані будуть придбати РРО та зареєструвати його у фіскальному органі, за фактичним місцем здійснення торгівельної діяльності. Строки такої реєстрації, відповідно до Наказу Міністерства Фінансів України №547 від 14.06.2016 р. як правило не перевищують 9-ти робочих днів. Також має вестись Книга обліку розрахункових операцій (КОРО).

Чи є санкції за невикористання РРО при продажу лікарських засобів та медичних виробів?

Так, відповідно до статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за здійснення продажу товарів без використання РРО винна особа сплачує штраф у розмірі 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів

(послуг). Якщо таке порушення відбувається вперше, то штраф становить – 1 гривню.

Нормативно-правові акти, що регламентують питання використання РРО:

1. Податковий кодекс України.

2. Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року, № 265/95-ВР.

3. Наказ Міністерства фінансів України № 547, від 14.06.2016, яким затверджено «Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)».

4. Постанова Правління НБУ № 148 від 29 грудня 2017 року «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Друге засідання щодо розробки клінічних настанов з Оптометрії

05/12/2018
автор ГО УКРОПТИКА

28 листопада 2019 року відбулося друге засідання щодо розробки клінічних настанов з Оптометрії, які стануть основою для національного стандарту якості з Оптометрії в Україні. Організатором заходу виступила ГО «УКРОПТИКА». Участь у засіданні приймали Іван Миколайович Сорока, Президент Медичного клубу, голова медико-фармацевтичного комітету МОЗ Україна, голова медико-фармацевтичного комітету при МОЗ Україна. Риков Сергій Олександрович, завідуючий кафедрою офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, голова правління ВГО "Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України", д.мед.н., професор, Оліферчук Сергій Олексійович, юридичний радник громадської організації «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ «УКРОПТИКА», Харченко Лариса Борисівна, головний лікар-офтальмолог ТОВ "Ай Кью Оптика". Лiщишина Олена Михайлівна, директор департаменту стандартизації медичних послуг ДП "Державний експертний центр" МОЗ України, Авраменко Ірина Олегівна, керівник відділу контактної корекції представництва компанії «Алкон Фармасьютикалс ЛТД», Кашулин Дмитро, директор компанії ТОВ «Вайлеант Фармасьютикалз» Бенюх Лариса Петрівна, керівник відділу контактної корекції ТОВ «Вайлеант Фармасьютикалз» Самойлюк Тетяна Федорівна, менеджер з питань регіонального розвитку ТОВ «Вайлеант Фармасьютикалз», Яременко Наталія Миколаївна, виконавчий директор громадської організації «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ «УКРОПТИКА». В ході засідання пройшло обговорення необхідності створення такого національно стандарту. Вирішили створити робочу групу з розробки стандартів по Оптометрії та сформулювати національні вимоги стандартів з Оптометрії на основі американських та європейських документів, враховуючи українські потреби. Наразі, обговорили проекти клінічних настанов з Оптометрії. Інформація щодо складу робочої групи, проект настанов та стандартів з Оптометрії буде оприлюднено для громадського обговорення згідно з чинним законодавством на сайтах Державного Експертного Центру МОЗ Україна та ГО «УКРОПТИКА» www.ukroptika.ua. Остаточні версії документів планується затвердити в установленому порядку для використання в подальшій роботі. Формування цивілізованого оптичного ринку, підготовка кваліфікованих кадрів, надання якісної медичної допомоги населенню - спільне завдання Асоціації та всіх учасників засідання.

Курси «Медична оптика.Оптометрія»

23/08/2018
автор ГО УКРОПТИКА

Розпочато набір на курси «Медична Оптика. Оптометрія». Початок навчання жовтень 2018 року.Тривалість курсів 2,5 місяця. По завершенню курсів слухачі курсів отримають посвідчення державного зразка та зможуть працювати на посаді Оптометрист в консультативно-діагностичних кабінетах. Для запису на курси відправляйте скан диплома та 1-ої сторінки паспорту та контактні данні на пошту info@ukropttika.ua

Нова спеціальність Оптометрист - розвиток оптичної галузі.

16/07/2018
автор ГО УКРОПТИКА

Оптичний ринок України на шляху реформування галузі. Впровадження нової медичної спеціальності «Оптометрист» відкриє нові горизонти для студентів медичних коледжів. Великий попит ринку на нового спеціаліста забезпечить фахівцям гідні умови праці та працевлаштування. «Оптометристи» - доступність якісного обстеження органу зору та вчасне виявлення паталогій рефракцій для населення нашої країни в різних, навіть самих віддалених куточках України. Нова спеціальність Оптометрист це здоров'я нашої нації.

16 липня 2018 року в Києвіза участі Міністерства Охорони Здоров’я України пройшов круглий стіл на тему «Необхідність впровадження в Україні нової медичної спеціальності - «Оптометрія» та спеціалізації за напрямом підготовки «Медсестринство» на до дипломному рівні».

Організаторам круглого столу виступила громадська організація «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ «УКРОПТИКА».

Со-організатори: Громадська організація «Соціальна справедливість», Громадська організація «Медичнийклуб». Партнер заходу «ЛЮКСОПТИКА».

Про необхідність впровадження нової спеціальності говорили оптики, освітяни, лікарі офтальмологи. Всі присутні висловили свою небайдужість до гострої не хватки кадрів та підтримала ініціативу розпочати підготовку необхідних нормативно-правових актів для створення нової спеціальності «Оптометрія» на додипломному рівні за підтримки МОЗ України.


Благодійна акція «Своє дитинство треба бачити»

30/05/2018
автор ГО УКРОПТИКА

ГО «ВСЕУКРАЇНСКА АСОЦІАЦІЯ «УКРОПТИКА» спільно з Асоціацією дитячих офтальмологів і оптометристів України та ГО Асоціацією тифлопедагогів України за підтримки МОН УКРАЇНИ проводять довго тривалу акцію по обстеженню дітей у школах.

Акція спрямована на консультативно-просвітницьку роботу серед педагогічних працівників, батьків учнів з питань попередження та виявлення порушень зору у дітей. ГО «Укроптика» разом із спонсором ЛЮКСОПТИКА після обстеження дарує готові оправи для слабко зорих дітей.

Обстеження зору вже пройшло в середній школі 281 м. Києва. Дітей оглянули досвідчені лікарі офтальмологи та тифлопедагоги. Було обстежено 1140 дітей, подаровано 60 окулярів.

Працюємо далі! Запрошуємо небайдужі компанії приєднуватись до акції!

Допоможімо дітям бачити світ краще!